Hurikán Dorian v neděli zesílil na pátý, nejvyšší stupeň a zasáhl severní část souostroví Bahamy. Provází jej vítr o rychlosti 265 kilometrů za hodinu, který na bahamském ostrově Great Abaco odnášel střechy a strhával elektrické vedení. Na sociálních sítích se objevují záběry řádění, jaké většina lidí nepamatuje.

Hurikán Dorian zesílil na pátý, nejvyšší stupeň a zasáhl severní část souostroví Bahamy. Provázel jej vítr o rychlosti skoro 300 kilometrů za hodinu, který na bahamském ostrově Great Abaco odnášel střechy a strhával elektrické vedení.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

#HurricaneDorian

Příspěvek sdílený The Official A.U.M.A RADIO (@aumaradio),

Dorian je podle televize CNN světově nejsilnější bouří letošního roku a Bahamy doslova zdevastoval. Na sociálních sítích se objevují snímka a videa, která ukazují, jak ničivý masivní živel byl.

Na jednom z videí autorka stále dokola plačtivě opakuje: "Prosím, modlete s za nás." Celou scenérii doprovází obraz obří zkázy.

Od úterního rána do čtvrtečního rána se bude živel pohybovat nebezpečně blízko východního pobřeží Floridy, uvedlo dnes americké Národní středisko pro hurikány (NHC). Poté patrně pocítí jeho dopady Georgia a Jižní Karolína.

Trasa hurikánu, který zatím míří na západ, se neustále upřesňuje. Původní projekce předpokládaly, že zasáhne americkou pevninu, ty novější uvádějí, že po přechodu přes Bahamy nabere hurikán severní a následně severovýchodní kurz a že jeho střed zůstane nad mořem. Při postupu k Georgii a k Jižní a Severní Karolíně bude slábnout.

Témata:

hurikán Dorian (srpen 2019) | USA | bahamy | stars24.cz

Vstoupit do diskuse