Pátek, 12. srpna 2022 Svátek má Klára.
Přidej stars24 na FB

DISKUZE K ČLÁNKU Navýšení rodičovského příspěvku: Ve hře o peníze je opět více lidí!

Navýšení rodičovského příspěvku by mohli získat i rodiče s dětmi do čtyř let věku, kteří příspěvek v dosavadní výši už vyčerpali. Senát tak dnes téměř jednomyslně doporučil doplnit vládní novelu, která má rodičovskou od příštího roku zvýšit. Pro byli i senátoři vládních ANO a ČSSD. Rodičovská by se podle novely měla zvednout z 220.000 na 300.000 korun a u vícerčat z 330.000 na 450.000 korun. Sněmovna původně schválila vládní verzi, aby přidáno dostali rodiče novorozenců a ti, kteří budou dávku zrovna pobírat.

 zpět na článek přehled všech diskuzí
Vážení čtenáři, diskuze u tohoto článku již byla uzavřena. Pokud shledáte jakýkoliv příspěvek nevhodným, urážlivým, vulgárním či vaši osobu jakkoliv poškozuje, využijte prosím možnost nahlášení, která je dostupná u každého příspěvku. Obratem se takovým příspěvkem budeme zabývat. K diskuzi můžete využít naše další články.

Nejlepší názory

» Zuzana T. (Hlasovalo 12 lidí) 06.12.2019 21:17
Jen chci doplnit, co není zmíněno: pokud se… »

Zobrazit příspěvky: Podle vláken Podle času

Zuzana T.

Zuzana T.

89.182.225.XXX
Jen chci doplnit, co není zmíněno: pokud se vyřadí ti, co již dobrali, jedná se o diskriminující zákon. Proč? Protože jediná podmínka spjatá s pobíráním rodičovského příspěvku je péče o děti do 4 let věku - potvrdil to už v minulosti Ústavní soud. Když se částka navýší, kdo mezitím dobral, podá novou žádost a čerpá do nového maxima - bylo to tak i v případě navýšení rodičáku u dvojčat roku 2018!!! Nelze zákony každý rok vykládat jinak. Jak by bylo vám, kdybyste věděli, že na něco máte nárok, ale někdo (Babiš) na vás chce ušetřit? Copak na vás, ale na vašich malinkých dětech 09 Rodičák dnes není stejně dlouhý, jako rodičovský dovolená a není to náhrada mzdy, jak pořád někdo tvrdí. Při jeho pobírání se dá pracovat!!! A navíc jsou i rddiče, keří dočerpali a jsou doma, hospodaří s úsporami. Stát dal volbu rychlosti čerpání, nemůže teď za jednu variantu trestat. Kdyby to vědli všichni před 4 roky, co bude mát jaký vliv, je to naprosto v pořádku a nikdo neřekne ani slovo, ale takhle... Je to hanba zákonodárcu ve Sněmovně, že staví svoje politické čachry nad zákony, nad Ústavu. Projde jednou, projde příště. Co kdyby z čekárny u lékaře poslali každého pátého - třeba vás - domů, že nejsou peníze? Vyřazení pětiny oprávněných příjemců nejde říkat kompromis. Tak jen pro doplnění,jak se měnila pravidla, vládne okolo toho zmatek. A toho Babiš využil 02 02 02 02

+ 12 / − 16

vlákno
Je příspěvek nevhodný, urážlivý, vulgární, nenávistný či vás poškozuje? Nahlašte nám jej.