Biatlon online: Krčmář mezi nejlepšími, stala se nevídaná věc

Michal Krčmář (biatlonista)

11. ledna 2023 16:50

Mimořádně zajímavý byl úvodní závod dalšího podniku Světového poháru v biatlonu v německém Ruhpoldingu, a to nejenom kvůli dění na trati. Na té se však poměrně dařilo českému závodníkovi Michalu Krčmářovi.

Krčmář si ve vytrvalostním závodu na 20 kilometrů připsal jednu jedinou chybu na střelnici, takže se umístil mezi desítkou nejlepších. V cíli byl nakonec na osmém místě a celkově je ve Světovém poháru patnáctý.

Fenomenální výkon podal Nor Johannes Thingnes Bö, který sice minul terč hned dvakrát, ale se dvěma trestnými minutami zvítězil. Druhý skončil jeho reprezentační kolega Christiansen, třetí Slovinec Fak.

Německý závodní areál během závodu postihly výpadky proudu, které způsobily krátkodobé potíže s časomírou a televizním přenosem.

Zítra od 13:10 čeká distančně nejdelší z biatlonových disciplín také ženy, včetně české reprezentantky Markéty Davidové.

Témata: Biatlon Michal Krčmář (biatlonista)