Cristiano Ronaldo mistrem světa nebude. Portugalce šokovalo Maroko

Cristiano Ronaldo

10. prosince 2022 19:49

Cristiano Ronaldo přišel o zřejmě poslední šanci stát se mistrem světa. Favorizované Portugalsko v dnešním odpoledním čtvrtfinále šampionátu nečekaně podlehlo Maroku 0:1. O soupeři afrického týmu se rozhodne večer.

Před turnajem se hodně řešilo, že dva z nejlepších hráčů historie Cristiano Ronaldo a Lionel Messi mají vzhledem k věku asi poslední šanci získat chybějící titul mistra světa. Argentinský fenomén je ve hře, Jihoameričané včera po penaltách přešli přes Nizozemce.

Portugalská legenda dnes opět chyběla v základní sestavě, přesto se počítalo s postupem reprezentace z Pyrenejského poloostrova. Jediný gól utkání ale dali před přestávkou Maročané.

Ronaldo nastoupil v druhé půli, ve své jediné šanci brankáře Bona nepřekonal. Po závěrečném hvizdu se rozbrečel a urychleně zmizel z očí do kabiny.

Maroko je prvním africkým týmem v semifinále mistrovství světa po celou historii šampionátu. Jeho soupeř vzejde z večerního šlágru mezi Anglií a Francií.

Témata: Cristiano Ronaldo fotbal MS