MS v hokeji: České ženy dál sní o medaili, už "jen" o bronzu

Hokej, ilustrační foto

3. září 2022 17:57

Až v pátém utkání na probíhajícím mistrovství světa v Dánsku poznaly české ženy hořkost porážky. I po dnešní semifinálové porážce 1:10 od výběru Spojených států amerických ale mohou dál snít o historické medaili.

Češky si dosud vedly na šampionátu náramně. Ve skupině si postupně poradily s Maďarkami, Dánkami, Němkami i Švédkami, ve čtvrtfinále pak v prodloužení zdolaly Finky. Inkasovaly přitom jen tři góly.

Dnes ale strážkyně branky lovily puk ze sítě hned desetkrát. Reprezentantky tentokrát nepotrápily favorizované Američanky tolik jako na zimních olympijských hrách v Číně.

Zámořské hokejistky rozhodly o výhře už v úvodní třetině, po které vedly 6:0. V dalších dvou částech přidaly vždy po dvou brankách a nakonec zvítězily 10:1.

Ojedinělý český střelecký úspěch zaznamenala ve dvaatřicáté minutě semifinálového utkání Křížová.

Témata: Hokej MS