MS v hokeji do 20 let 2022: Češi odjíždí navzdory dobrým výkonům bez medaile

Ilustrační fotografie.

21. srpna 2022 12:00

Medailový půst na prestižním juniorském mistrovství světa v hokeji pokračuje. Čeští hokejisté sice prošli do bojů o cenné kovy, ale prohráli semifinále i sobotní utkání o bronz. Domů si ho vezou Švédové.

Junioři mohli navázat na dospělý národní tým, který letos rovněž prohrál semifinále s Kanadou, ale následně získal po mnoha letech neúspěchů další vytouženou medaili. Mladíkům se to nakonec nepovedlo.

Zápas přitom neměli svěřenci Radima Rulíka rozehraný špatně, ve 34. minutě se jim zásluhou Guta podařilo soupeře dotáhnout. Švédové však za pouhé dvě minuty opět odskočili do vedení, které navíc před koncem navýšili na konečných 3:1.

Češi ale zanechali na turnaji hraném v netradičním letním termínu dobrý dojem, za úspěch se v této kategorii bere už postup přes čtvrtfinále. Kapitán Jan Myšák si individuálními výkony vysloužil místo v all star týmu šampionátu.

Vítězi se nakonec stali domácí Kanaďané, ve finále to ale neměli jednoduché. Finský výběr porazili 3:2 v prodloužení.

Témata: Hokej MS20 hokej