Sparta i Slavia odehrály první zápas v sezoně, lépe se vedlo sešívaným

Fotbal, ilustrační fotografie.

22. července 2022 12:02

Novou fotbalovou sezónu ve čtvrtek zahájily obě pražská "S", ovšem s rozdílným výsledkem. Lépe se v evropských pohárech vedlo sešívaným, kteří vezou domů výhru z Gibraltaru. Letenští doma jen remizovali.

Urputným soupeřem Sparty, kterou vedl poprvé do soutěžního utkání dánský trenér Brian Priske, byl norský Viking Stavanger. Hosté ze severu Evropy přijeli s cílem neinkasovat, což se jim podařilo splnit.

Domácí tým měl sice jasnou herní převahu, ale žádný z ofenzivních hráčů v čele s největší posilou, reprezentačním útočníkem Janem Kuchtou, míč do sítě hostů nedostal.

Slavii se v tomhle utkání vedlo v zápase s týmem St. Joseph's z Gibraltaru o poznání lépe. První branku vstřelil v jednadvacáté minutě Yira Sor, o jedenáct minut později sám přidal druhou.

Výhru 4:0 pečetili Ewerton a Ondřej Lingr. Odvety se v obou případech hrají za týden.

Témata: Fotbal AC Sparta Praha sk slavia praha