Ons Džabúrová je první finalistkou Wimbledonu

Ons Džabúrová

Autor: ČTK

7. července 2022 17:51

Tuniská tenistka Ons Džabúrová porazila ve Wimbledonu Němku Tatjanu Mariaovou 6:2, 3:6, 6:1 a stala se první finalistkou travnatého grandslamu.

Sedmadvacetiletá světová dvojka si zahraje v All England Clubu první grandslamové finále v kariéře, a to jako první hráčka ze severní Afriky a arabského světa. V boji o titul vyzve vítězku z roku 2019 Rumunku Simonu Halepovou, nebo Jekatěrinu Rybakinovou z Kazachstánu.

Čtvrtfinálová přemožitelka Marie Bouzkové prodloužila vítěznou sérii na jedenáct zápasů. Před Wimbledonem vyhrála také turnaj v Berlíně. Přestože podruhé za sebou ztratila na turnaji set, v rozhodující sadě téměř nadělila své kamarádce, které občas hlídá děti, kanára.

Tuniská hráčka porazila o sedm let starší Mariaovou za hodinu a 45 minut. Německá tenistka, 103. hráčka žebříčku WTA, také zaznamenala nejlepší grandslamový výsledek v kariéře. Dosud na turnajích velké čtyřky nepřešla nikdy přes třetí kolo. V semifinále debutovala jako nejstarší hráčka v historii.

Témata: Ons Džabúrová wimbledon tenis