Filip Salač: Motocyklový závodník má nejlepší výsledek ve vyšší kategorii MS!

Filip Salač

26. června 2022 16:16

Fanoušci českého motorismu mají o tomto víkendu důvod k radosti. Dvacetiletý motocyklový závodník Filip Salač se poprvé v kategorii Moto2 dostal mezi desítku nejlepších. Závodil se v Nizozemsku.

Salač se sice v minulosti umístil na závodě v rámci mistrovství světa i na stupních vítězů, na vyšší úrovni jde ovšem o jeho zatím nejlepší výsledek.

Mladoboleslavský rodák startoval z dvanácté pozice, během samotného závodu si ovšem o dvě příčky polepšil. V probíhající sezóně dosáhl na body popáté z jedenácti pokusů.

Na okruhu v Assenu byl nejlepší španělský závodník Augusto Férnandéz, do cíle dojel před Japoncem Ogurou a Britem Dixonem, vítězem kvalifikace.

Férnandez vládne i celkovému pořadí kategorie Moto2, má nyní stejně bodů jako Ital Vietti. Český reprezentant je se 14 body na 21. pozici.

Témata: Filip Salač MotoGP