Historický úspěch: Jan Hirt vyhrál královskou 16. etapu Gira

Jan Hirt (cyklista)

Autor: ČTK

25. května 2022 16:45

Jan Hirt vyhrál po úniku královskou 16. etapu Gira d'Italia a slaví v 31 letech životní úspěch. Po 202 kilometrech a 5250 nastoupaných metrech vybojoval v cílovém městě Aprica etapový vavřín na Giru jako pátý český cyklista v historii.

Hirt, člen belgické stáje Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux, před třemi lety v královské etapě na Giru rovněž s přejezdem přes Mortirolo obsadil druhé místo.

Nynějším etapovým prvenstvím navázal na Jána Svoradu, Jana Hrušku, Romana Kreuzigera a Josefa Černého, jenž jako zatím poslední Čech uspěl před dvěma lety.

Po úterním triumfu v královské etapě hájí Jan Hirt na Giru d'Italia deváté místo v průběžném pořadí.

Dnes se jede další horská etapa s pořadovým číslem 17, se startem v Ponte Di Legno a cílem v Lavarone. Během 168 kilometrů Hirt a spol. absolvují čtyři stoupání, z toho dvě první kategorie v závěru dne.

V růžovém trikotu pro lídra Gira vyrazil ekvádorský cyklista Richard Carapaz, jen o tři sekundy zpět je druhý Australan Jai Hindley.

Hirt ztrácel na vedoucího Carapaze sedm minut a 42 sekund. V úterý vyhrál na Giru etapu jako pátý Čech v historii.

Témata: Jan Hirt