MS v hokeji: Češi mají na úvod povinnou výhru, porazili Británii

Ilustrační fotografie.

14. května 2022 18:30

Národní tým má za sebou úspěšný vstup do mistrovství světa ve Finsku. V úvodním utkání skupinové fáze potvrdili čeští hokejisté roli favorita a zdolali Velkou Británii 5:1.

Fanoušci si nepochybně představovali vstup do šampionátu jinak, první třetina zápasu s outsiderem skončila bez branek. Na gól se nakonec čekalo až do 28. minuty.

Nebezpečná byla především první formace s Romanem Červenkou, Davidem Krejčím a Matějem Blümelem, střelcem úvodní branky. Kapitán Červenka následně mohl navýšit vedení z trestného střílení, ale puk pouze orazítkoval obě tyče. Krátce poté ale tečoval střelu od modré Jakub Flek a zvýšil na 2:0.

Češi ve třetí třetině přidali další tři góly a odskočili už na 5:0, trefili se postupně David Jiříček, Jiří Černoch a opět Blümel. Za Brity korigoval Lake na konečných 5:1.

Reprezentaci čeká první velká prověrka zítra, od 19:20 se v Tampere utkají se Švédskem.

Témata: Hokej MS hokej