Házená ČR-Makedonie: Sen o světovém šampionátu se rozplynul

Ilustrační fotografie.

18. dubna 2022 17:07

Českým házenkářům se v neděli rozplynul sen o postupu na mistrovství světa. Šance přitom po remíze v domácím utkání nebyly malé, reprezentace ale v odvetě v Makedonii prohrála o dvě branky.

První zápas ve Zlíně skončil remízou 24:24, kterou čeští hráči zachraňovali v koncovce. Neustále dotahovali také v odvetě ve Skopje, o půli prohrávali o dva góly.

Reprezentantům se v 56. minutě podařilo dotáhnout se na rozdíl jediného gólu, vyrovnání ale nepřišlo. Český tým prohrál 25:27, při takovém počtu vstřelených gólů mu přitom stačila k postupu remíza.

O góly se v utkání starali především pětigóloví Hrstka a Piroch, o branku méně vstřelili Babák a Patzel. Domácím vystřílel postup na šampionát především Kuzmanovski, který našel síť za Mrkvou hned devětkrát.

Témata: Házená