Hokej na olympiádě pokračuje bez Čechů: Slováci senzačně postoupili!

Hokej, ilustrační fotografie.

16. února 2022 13:00

Olympijský hokejový turnaj dnes pokračuje čtvrtfinálovými zápasy, tři ze čtyř už jsou odehrány a přinesly minimálně jednu senzaci. Do bojů o medaile se totiž dostali Slováci.

Slovensko přitom v úvodním čtvrtfinále s USA nebylo favoritem, ale po další brance talentovaného Juraje Slafkovského se ujali vedení. Zámořský tým následně obrátil skóre, ale našim východním sousedům se v poslední minutě podařilo vyrovnat. V nájezdech se pak prosadil pouze Cehlárik.

Rusové se i ve druhém vzájemném zápase poměrně natrápili s Dány, kteří vzdorovali a ještě ve 35. minutě drželi vyrovnané skóre. Sborná nakonec zvítězila 3:1.

Čeští přemožitelé ze Švýcarska ve čtvrtfinále pohořeli. Finy nechali utéct do tříbrankového vedení, pak sice hokejisté s helvétským křížem na hrudi snížili, ale v závěru inkasovali dva góly do prázdné branky.

O posledním týmu v semifinále rozhodne poslední utkání této fáze, v němž se odpoledne střetne Kanada se Švédskem.

Témata: hokej Olympijské hry 2022