Hokej Česko - Švýcarsko: Rozhodly nájezdy, Hrubec v nich nedostal gól!

Ilustrační fotografie.

11. února 2022 12:17

Hokejová reprezentace částečně odčinila úvodní nezdar v olympijském turnaji. V pátečním utkání na nájezdy porazila Švýcarsko, které zaznamenalo druhou porážku. Výhru v rozstřelu vychytal brankář Šimon Hrubec.

Oba týmy vstupovaly do vzájemného zápasu po porážce v úvodním zápase. Zatímco národní tým nečekaně podlehl Dánsku, Švýcaři prohráli ve vyrovnaném utkání 0:1 s ruským olympijským výběrem.

Čechům se tentokrát podařilo dostat do vedení, po šťastném odrazu byl za střelce označen novic v sestavě Jiří Smejkal. Soupeř ale po čtyřech minutách vyrovnal zásluhou Haasovy přesilovkové trefy po faulu Sedláka.

Obraz hry zůstával vyrovnaný i v prostřední části, která se obešla bez branek. Střelcům z obou stran se nepodařilo překonat brankáře ani ve třetí třetině, došlo tedy na prodloužení a nakonec i na nájezdy.

Hned na úvod poslal Čechy do vedení David Krejčí, jinak se v prvních čtyřech sériích nikdo neprosadil. Když Hrubce nepřekonal ani pátý švýcarský střelec, bylo jasno o českém vítězství.

Témata: Olympijské hry 2022 hokej