Česká hokejová reprezentace na úvod OH prohrála s outsiderem z Dánska!

Ilustrační fotografie.

9. února 2022 16:38

Národní tým nevstoupil dobře do olympijského turnaje v ledním hokeji. Ačkoliv byl v zápase s Dánskem jasným favoritem, soupeře pustil do dvoubrankového vedení, které už dotahoval marně.

Češi budou hrát ve skupině ještě se Švýcary a Rusy, vzájemný zápas dnes vyhrála sborná poměrem 1:0. Reprezentace každopádně počítala s bodovým ziskem přinejmenším ze zápasu s Dánskem.

Vstoupila do něj dobře, jenže ve 12. minutě vyrazili seveřané do útoku a střelu od modré nešťastně tečoval do vlastní branky Vladimír Sobotka. Pak navíc ujeli v naší přesilovce, Jeřábek fauloval a Nielsen proměnil trestné střílení.

Ve druhé třetině národní tým snížil zásluhou přesné rány kapitána Romana Červenky, ale to bylo všechno. Závěrečný tlak přinesl pouze střelu do brankové konstrukce.

Dánové tak poprvé v historii obrali českou reprezentaci o všechny tři body. Platí však, že v posledních letech opakovaně trápili hokejisty na mistrovství světa.

Témata: Olympijské hry 2022 olympiáda