Barbora Krejčíková zažila na US Open drama! Postup doslova urvala!

Barbora Krejčíková

6. září 2021 12:25

Poslední grandslam tenisové sezóny, americké US Open, vyvrcholí tento týden i za účasti českých hráček. Dnes ráno středoevropského času se za dramatických okolností probojovala dál Barbora Krejčíková.

Při své premiéře na US Open se o čtvrtfinále utkala s někdejší světovou jedničkou Garbině Muguruzaovou. Do zápasu vstoupila dobře, úvodní set vyhrála poměrem 6:3.

V krasojízdě původně pokračovala i ve druhém setu, kde se ujala vedení 4:0. Soupeřka se však nevzdala a ziskem pěti her v řadě stav obrátila a propracovala se dokonce k setbolům.

Kontroverzní chvíle nastaly za stavu 6:5 pro španělskou tenistku. Česká grandslamová vítězka z Paříže dala najevo, že se necítí dobře, a vyžádala si tzv. medical timeout, tedy čas na ošetření.

Po něm se na kurt vrátila a utkání dovedla ve zkrácené hře do vítězného konce. Muguruzaová prohru těžce nesla a počínání Krejčíkové označila za neprofesionální.

Témata: Barbora Krejčíková