Biatlon v Östersundu: Program a výsledky

Biatlon, ilustrační fotografie

Autor: Libor Frýdl, stars24.cz, ČTK

7. prosince 2019 11:58

Biatlonistka Markéta Davidová skončila po třech chybách na střelnici jedenáctá ve vytrvalostním závodu Světového poháru v Östersundu. Podruhé v kariéře zvítězila Francouzka Justine Braisazová a navázala tak na úspěch svých krajanů ze středečního vytrvalostního závodu mužů.

Stejně jako Davidová udělala tři chyby i Eva Kristejn Puskarčíková a skončila třiadvacátá. Žádná další Češka nebodovala - Lucie Charvátová obsadila 47. místo, Jessica Jislová byla až 81. a Veronika Vítková závod nedokončila.

Dvaadvacetiletá Davidová, třetí z nedělního sprintu ve Švédsku, zvládla na patnáctikilometrové trati čistě jen první položku vleže. V první stojce minula poslední ranou a po jedné chybě přidala také na dalších dvou položkách.

"Na střelnici to byl jeden z lepších výsledků, ale na trati to nebylo ono. Bolelo to jako čert. Neběželo se mi úplně nejlíp," hodnotila závod Davidová v České televizi. Na trati ale měla pátý nejrychlejší běžecký čas v konkurenci stovky soupeřek.

Vítková, která měla v přípravě dýchací problémy, startovala první a po třetí střelecké položce, kdy měla na kontě čtyři trestné minuty, ze závodu odstoupila.

Francouzka Braisazová zvítězila o 11,1 vteřiny před jedinou přesnou střelkyní závodu Ukrajinkou Julijí Džymovou. Třetí byla Francouzka Julia Simonová. Ve vytrvalostním závodu mužů obsadili Francouzi první čtyři místa.

Po pátečním dni volna se o víkendu ve švédském středisku jedou štafety. Muži v sobotou startují v 17:30 a ženy vyrazí na trať o den později v 15:30.