Sobota, 2. července 2022 Svátek má Patricie.
Přidej stars24 na FB

DISKUZE K ČLÁNKU Tropické počasí vydrží i příští týden. Jen ne v celém Česku!

I příští týden se teploty budou dotýkat hranice tropické třicítky. Letní vedra si ale neužije celé Česko, ukazuje předpověď Českého hydrometeorologického ústavu.

 zpět na článek přehled všech diskuzí
Vážení čtenáři, diskuze u tohoto článku již byla uzavřena. Pokud shledáte jakýkoliv příspěvek nevhodným, urážlivým, vulgárním či vaši osobu jakkoliv poškozuje, využijte prosím možnost nahlášení, která je dostupná u každého příspěvku. Obratem se takovým příspěvkem budeme zabývat. K diskuzi můžete využít naše další články.

Nejlepší názory

» Jan Kocián (Hlasoval 1 člověk) 24.07.2021 22:42
ESTOFEX na neděli dává pro jih jižních Čech ten… »

Zobrazit příspěvky: Podle vláken Podle času

 • Jan Kocián

  Jan Kocián

  178.248.59.XXX
  ESTOFEX na neděli dává pro jih jižních Čech ten nejvyšší 3. stupeň, ale bohužel ty nejextrémnější bouřky zůstanou v Rakousku, kdesi v okolí Lince. Tam v neděli večer budou řádit bow-echa, to jest bouřkové linie vyboulené ve tvaru luku s boulí/špičkou směřující na východ.
  ------------
  "In the Czech Republic the warm air advection regime creates a synoptic lift. Giant hail (8+ cm) is possible! There are some signals that the primary storm mode could change from supercellular storms to a bowing line in the latter half of the afternoon.

  The further trajectory leads the storms into still plentiful CAPE. This would be a prime environment for a widespread convective activity to grow upscale into a mesoscale convective vortex that enters the Czech Republic in the evening and the first half of the night. Excessive precipitation becomes the main issue."

  + 1 / − 1

  Je příspěvek nevhodný, urážlivý, vulgární, nenávistný či vás poškozuje? Nahlašte nám jej.