Oscarový herec a hvězda prvního formátu Morgan Freeman byl několika ženami obviněn ze sexuálního obtěžování. Podle televize CNN se ho měl dopustit několikrát během posledních let.

Produkční asistentka, jejíž jméno televize neuvádí, dostala práci snů. V létě roku 2015 začala pracovat na snímku Loupež ve velkém stylu, kde hráli Morgan Freeman, Michael Caine a Alan Arkin

Z vysněné práce se ale stalo peklo, které trvalo několik měsíců. Na denní bázi prý musela snášet peklo, kterému ji vystavil právě Morgan Freeman. Denně měl připomínky a narážky na její oblečení a několikrát se jí nevhodně dotýkal. 

"Freeman se mi několikrát pokoušel zvednout sukni a ptal se, jestli mám spodní prádlo," svěřila se. "Alan mu nakonec řekl, aby přestal. Morgan nevěděl, co na to říct," vypráví.

Freemanovo údajné nevhodné chování se ale dotklo i dalších. Jiná žena řekla CNN, že Freeman sexuálně obtěžoval ji a její asistentku při mnoha příležitostech tak, že neustále komentoval jejich těla. Narážel například na jejich prsa.

CNN se svěřilo celkem 16 žen, z toho osm z nich uvedlo, že se staly přímými oběťmi obtěžování, jiné si stěžovaly "pouze" na Freemanovo nevhodné chování. Nezávisle na sobě všechny ženy popisovaly společné vzorce jeho chování na natáčení, při propagaci jeho filmů a v produkční společnosti Revelations Entertainment.

Osmdesátiletý Freeman je jednou z největších hvězd v Hollywoodu a na obrazovkách se pohybuje téměř padesát let. V průběhu kariéry získal Oscara za nejlepší herecký výkon v roce 2004 a další čtyři nominace, které neproměnil. 

Témata:

Morgan Freeman | Sexuální obtěžování | stars24.cz

Vstoupit do diskuse