Poslední rozloučení si sice Juraj Herz nepřál, ale jeho dcera Annelie mu jej stejně udělala. Ovšem až poté, co na uspořádání akce sehnala dost peněz, což opravdu nebyl lehký úkol. Nakonec je získala od nečekaného dárce.

Celý rok trvalo, než měli přátelé zesnulého režiséra Juraje Herze (†83) možnost se s ním naposledy rozloučit. Až počátkem dubna uspořádala jeho milovaná dcera Annelie dojemnou vzpomínkovou akci, na kterou dorazili mimo jiné herec Jan Přeučil, hudebník Jiří Stivín nebo zpěvačka Hana Zagorová.

img-responsive

Juraj Herz (autor: Petr Novák, Wikipedie) | foto: Wikimedia Commons

Jen s těžkým srdcem musela odřeknout účast bývalá první dáma Dagmar Havlová. Nebýt jejího štědrého daru, dlouho odkládané poslední rozloučení by se nejspíš neuskutečnilo. Podle týdeníku Sedmička totiž oblíbená herečka poskytla asi 30 tisíc korun z peněz své nadace VIZE 97 a umožnila tak, aby akce proběhla.

„Dnešní program jsem záměrně ukončila ukázkou filmu Holky z porcelánu. Dáša, táta by řekl Dášenka, která zde zahrála stěžejní roli, byla ‚jeho‛ herečka,“ řekla podle zmíněného týdeníku na smuteční akci režisérova dcera Annelie Paurová Herz, která rovněž vysvětlila absenci vdovy po posledním československém a prvním českém prezidentovi.

„Dnes také chtěla něco milého říci. Bohužel musela ze zdravotních důvodů na poslední minutu odřeknout. Nicméně jí a její nadaci VIZE 97 patří za štědrý finanční dar velké díky,“ děkovala dcera nebožtíka.

Legendární režisér Juraj Herz, který je např. autorem filmu Spalovač mrtvol, zemřel 8. dubna 2018. Mezi jeho poslední přání patřila prosba, aby jej blízcí rozprášili na chalupě bez veřejného obřadu. Vlastní dceři by však určitě prominul, že se rozhodla přání nerespektovat.

Témata:

Dagmar Havlová | Juraj Herz | stars24.cz

Vstoupit do diskuse