Hokej online? Přenos na webu ČT nefungoval! Co bylo příčinou?

Hokej, ilustrační fotografie.

Autor: Pavel Krejčí, stars24.cz

11. února 2022 14:20 | Aktualizováno: 11. února 2022 15:01

Česká hokejová reprezentace dnes zaznamenala první výhru na olympijském turnaji, část napínavého utkání se Švýcary však sledovat nešlo. Internetový přenos České televize totiž nefungoval.

Sportovní program ČT sport informoval o problémech na twitteru. "Vážení diváci a čtenáři, omlouváme se za potíže s připojením k webu," stálo v jedné ze zpráv.

Televize začala druhé utkání Čechů ve skupinové fázi vysílat v běžném vysílání, pak ale potřebovala přepnout na sprint biatlonistek, kde existovaly šance na medaili. Přenos hokeje se proto měl přesunout na web, kde ovšem mnoha lidem nefungoval. Třetí třetina, prodloužení i nájezdy už opět běžely na ČT sport.

Podle komentátora Michala Dusíka, který je přímo v Pekingu, potíže zapříčinily opakované kybernetické útoky prováděné pronajatými farmami.

Národní tým dnes částečně odčinil úvodní porážku s Dánskem, když Švýcarsko porazil 2:1 na nájezdy. Soupeřova brankáře překonal pouze David Krejčí.

Témata: hokej Česká televize Olympijské hry 2022